Bešeňová2

Za léčivými prameny, které využívali už naši předci

Blahodárné účinky léčivých pramenů vyvěrajících z nedotčeného nitra Liptovské přírody znali už staří Keltové. Termální voda s vysokým obsahem minerálů v čele s lithiem má pozitivní vliv na pohybové a dýchací ústrojí. Ženám pomáhá s jejich urologickými a kosmetickými problémy. A všechny návštěvníky bez rozdílu dokáže pozitivně naladit a očistit od účinků škodlivého stresu.

Ano, přesně to vám nabídne obec Bešeňová, ležící v srdci turisticky atraktivního regionu Liptov u našich slovenských sousedů. Čekají tu na vás nejenom léčivé prameny, ale i další zajímavé cíle.

Zámeček uprostřed anglického parku

Zámeček v Bešeňové vás upoutá na první pohled. Jde o renesanční stavbu ze 17. století a zaujme vás tím, že jeho půdorys je čtvercový se čtyřmi věžičkami. Dovnitř se bohužel nedostanete (a je to škoda, protože se v něm ukrývají lovecké sbírky Liptovského muzea), park však přístupný je. Pro odpolední procházku ideální.

Bešeňová

Zdroj obrázku: commons.wikimedia.org

Archeoskanzen Havránok na severním břehu Liptovské Mary

Je libo raději trochu historie? Podívejte sem jak žili naši předkové v Archeoskanzenu Havránok. Čekají tu na vás ukázky púchovské kultury. Jde o období, v němž se Keltové definitivně smísili s místním obyvatelstvem. Dříve byla tato oblast významných obchodním centrem a dnes si odtud užijete alespoň nádherný výhled na okolí.

Thermal park Gino Paradise Bešeňová

V letní sezóně nejspíš vás tady nejspíše nejvíce potěší venkovní kruhový sedací bazén s antickým altánkem ve svém středu nebo Turecká koupel. Ta posiluje imunitu a srdce vlivem střídání horké a studené koupele. Tělo na změnu teploty reaguje uvolňováním a stahováním krevních a lymfatických kanálů. Svaly celého těla se díky tomu zcela uvolňují a dochází k odstranění blokád a další bolestivých stavů a navíc je příjemně posilována odolnost celého organismu. A je toho mnohem víc, stačí si vybrat.

Zdroj náhledového obrázku: commons.wikimedia.org

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.

1 komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *