Bagcilar – nová oblíbená evropská lokace prázdninového Turecka

Pokud nedáte dopustit na pláže plné sluníčka, vysoký komfort dostupných hotelových služeb a samozřejmě také možnost návštěvy nejrůznějších památek, které jsou leckdy od oblíbených turistických míst jen coby kamenem dohodil? Pak jste už určitě nejméně jednou navštívili Turecko.

Ale znáte Bagcilar nebo ho zatím spíše opomíjíte? Velmi rychle se rozvíjí. Najdeme ho v blízkosti dopravního uzlu u dálnice k istambulskému letišti, které je odtud vzdálené pouhých 35 kilometrů. Ze své dovolené tak nemusíte nezbytnými přesuny z místa na místo utratit více času, než je nezbytně třeba.

Z Bagcilaru je všude blízko

Výhodné umístění této lokace umožňuje všem zvídavým návštěvníkům Turecka pohodlně navštívit známé turistické atrakce. Zamířit tak můžete do Bosporské úžiny, mešity Hagia Sofia (na mešitu byla opět pasována v roce 2020) nebo třeba do Modré mešity. A nechybí ani bohaté a rychle se rozvíjející obchodní čtvrti, které se mohou pyšnit bohatou nabídkou stravovacích a volnočasových zařízení.

Foto: ČTK

Nová dominanta lokality – hotel Wanda Vista Istanbul

A poslední dobou sem míří i velcí hráči v turismu. Dobrou ukázkou tohoto trendu je otevření hotelu hotel Wanda Vista Istanbul. Jeho koncepce dokáže maximalizovat využití denního světla a přitom zároveň také navozuje harmonii a jednotu kultury s přírodou. Podle architekta je ve hře především propojení tradiční čínské filozofie a „inspirace pravidly přírody.“

Prosvětlenou a stylovou hotelovou halu ovšem zdobí zajímavý retro automobil a také vkusně umístěné obrazy. Vše propojuje koncept „Pure Oriental Delight“ (tedy orientální potěšení). Pro rodiny na cestách je oblíbenou volbou také dětský koutek.

Náhledové foto: ČTK

Zdroj: Přední čínský hotelový konglomerát Wanda Hotels & Resorts otevírá v Turecku svůj první mezinárodně provozovaný hotel Wanda Vista Istanbul | Protext – PR služby ČTK

 

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.