baja2

Baja California – ráj pro milovníky přírody i vodních sportů

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

U nás není tento mexický poloostrov příliš známý. Přesto jeho plážová letoviska každým rokem navštíví přes 28 milionů návštěvníků. Zatímco sever je určen opravdu pro masový turismus, pláže na jihu představují žádaný komfort včetně velkých golfových nebo tenisových středisek.

Mimo to se Baja California pyšní i několik unikáty, určenými zejména pro milovníky ničím nenarušené přírody. Nabídnout může úžasné pouštní scenerie nebo největší saliniska na světě, doslova zaplavená ptáky.

Kaktusy, které pamatují mexické dobyvatele

Pokud se vydáte do pouště Desierto Central poblíž Catavin, najdete tu unikátní přírodní

rezervaci. Jejím hlavním lákadlem jsou až 20 metrů vysoké kaktusy, stářím přesahující i 500 let (pamatují tedy první dobyvatele). Každý exemplář může vážit až deset tun a ukrývá v sobě tisíce litrů vody. Duše botanika zaplesá, z více než 120 druhů kaktusů, rostoucích na území Baja California je hned 50 endemitů, vyskytujících se pouze v rezervaci.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Do království ptactva aneb největší saliniska na světě

Najdete je kousek od města Guerrero Negro. Obrovské saliny mají podobu mělké slané vody se specifickou flórou a jejich výhod využívají zejména ptáci. Díky tomu se Baja California pyšní největším výskytem jižních mořských ptáků na území Severní Ameriky. Jsou tu k vidění i takové unikáty jako orel mořský nebo terejové.

Kam se vydat za zábavou

Z dalších atrakcí nabízí mexická Baja California zejména pozorování velryb a řadu vodních sportů. Jsou tu ideální podmínky pro potápění, šnorchlování nebo třeba surfování. Milovníci surfů by sem měli zamířit v zimě, kdy se vlny často vypínají do pověstné havajské výšky, jinak je však Baja California krásná po celý rok. Pro pobyt kratší než 90 dní tu z ČR vízum nepotřebujete, vystačíte si s pasem. Stačí se tedy pouze sbalit a okamžitě vyrazit.

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *