bud1

Budapešť čtyřikrát jinak – aneb místa, kde zaručeně nebudete platit

Zdroj úvodního obrázků: Pixabay.com

Milujete cestování nalehko jen tak s batohem na zádech? A pokud to jen trochu jde, vyhýbáte se všem komerčním turistickým cílům? Pak se dnes nechte pozvat do maďarské Budapešti, která nabízí spoustu zajímavých míst docela zadarmo.

Ať už máte rádi půvabné procházky nebo nedáte dopustit na zajímavé architektonické skvosty, s námi si určitě přijdete na své. Dnes vás pozveme na hřbitov Kerepesi, vrch Gellerta, hrad Vajdahunyad a Markétin ostrov.

Hřbitov Kerepesi: Zdroj Pixabay.com

Hřbitov Kerepesi

Na první pohled se může náš tip jevit jako poněkud bizarní pozvání, ovšem faktem zůstává, že staré městské hřbitovy zkrátka mají své nenapodobitelné kouzlo. A tom v Kerepesi se navíc snoubí spousta zajímavé architektury s krásnou přírodou a tajuplnou atmosférou.

Můžete se jen tak potichu procházet mezi malými náhrobky i monumentálními hrobkami, anebo si dopřejte malou hledačku a vydejte se po stopách význačných osobností.

Vrch Gellerta

Parkovou procházku vám nabídne i Gellerta – typický symbol Budapešti, vytvářející jeho jedinečné panorama. Jde o nízký vrch, kterému dominuje Socha svobody, upomínající na konec druhé světové války. Celou dobu budete bloudit starým parkem s mnoha lavičkami a romantickými zákoutími. Nedejte se odradit tím, že některé cestičky vypadají nepoužívaně – právě ty vás dovedou na ta nejkrásnější místa.

Vrch Gellerta: Zdroj Pixabay.com

Hrad Vajdahunyad

Pokud vám tenhle název něco říká, bude to tím, že jde o repliku stejnojmenného sedmihradského objektu. V Budapešti vyrostl hrad Vajdahunyad jako oslavná stavba v 19. století a dodnes ho můžete obdivovat, vstup na nádvoří i do některých pokojů je totiž zcela zdarma.

Markétin ostrov

Původně se jmenoval Zaječí a sloužil jako panská honitba. Dnes se tento půvabný kousek zeleně uprostřed Dunaje jmenuje podle dcery krále Béla IV., pro níž tu tento panovník nechal postavit klášter. Potěší vás botanickou zahradou a parkem.

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *