colombo2

Colombo – bývala metropole Srí Lanky s opravdovou Pevností

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Jde o zemi proměn. Nejdříve změnil Cejlon své hlavní město a původní Colombo nahradila Šrí Džajavardanapura Kotte. A od roku 1972 pak tento ostrov známě jako Srí Lanku či Šrí Lanku. A jak to v bývalé metropoli toho exotického ráje vypadá dnes?

Stále jde o největší město tohoto státu. Když mu však byla odepřena politická reprezentace, soustředily se veškeré snahy na vybudování průmyslu a kultury. Dnes plní funkci oblíbeného zázemí turistů, kteří odsud podnikají výlety po okolí. Ovšem i samotné Colombo toho má hodně co nabídnout.

Město památek a turistických zajímavostí

Architektura Colomba je opravdu nevšední, většinou totiž pochází z 16. – 18. století, tedy z dob kolonizace. Mezi nejznámější atrakce patří Pevnost (opravdu jiné jméno nemá) a také tři buddhistické chrámy – Vajiraramaya, Gotami Vihare a Kelani Rajamaha Viharaya. Ale zamířit můžete i do některé z mešit (nejslavnější je asi Afar Jumma) a dalších svatostánků.

Bývalý maják tu slouží jako věžní hodiny a zvídavým očím návštěvníků se otevírá i Planetárium, Národní muzeum a Galerie umění nebo půvabná Národní zoologická zahrada. Ukázkou moderní architektury je pak čtvrť Cinnamon Gardens. Chcete-li se kochat krásnými zahradami a pečlivě udržovaným parkem, zamiřte právě sem.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Colombo jako město přírody

Vydejte se na Srí Lanku od března do května a poznejte místní květiny v době jejich největší slávy. Všechno tu kvete a voní, počasí je navíc celkem přívětivé. A kam zamířit? Určitě do parku Vihara Maha Devi, pojmenovaném po matce jednoho z největších zdejších králů.

A vyplatí se najít si čas i na návštěvu okolí. Oblasti Ratnapura a Monaragala ukrývají 30 000 hektarů Národního parku Uda Walawe. Čekají tu na vás stáda slonů, divokých kanců a jelenů, prohánějících se mezi množstvím zajímavých rostlinných druhů, z nichž mnohé najdete jen tady.

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *