Romantické nádraží Jedlová nabízí pilotní projekt: Ubytování na nádraží, přímo u peronu!

nádraží Jedlová

Rekreační oblast Jedlová se nachází v kouzelném prostředí Lužických hor na severu Čech, a to ve Šluknovském výběžku. Jestliže chcete zažít netradiční ubytování, a navíc s báječným stravováním, zvolte železniční stanici, jež leží uprostřed lesů. Nádraží Jedlová je v každém případě skvělým výchozím stanovištěm pro výlety jak pro turisty, houbaře, ale i běžkaře v zimním období.  Tato rekreační oblast totiž nabízí spoustu zážitků a výletních míst. Například výstup na třetí nejvyšší horu Lužických hor, jak jinak než Jedlovou. Najdete zde krásnou kamennou rozhlednu i  restauraci.

rozhledna-jedlová

Autor: Mirek256, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=1741582, rozhledna Jedlová

Penzion v prvním patře výpravní budovy láká svou polohou i vybavením…

Zrekonstruovaná nádražní budova nenabízí jen jízdenky na vlak, nýbrž nepochybně i netradiční nocleh přímo u peronu. České severní dráhy tento pilotní projekt rozjely ke konci roku 2021. Ubytování se těší velkému ohlasu. Komu se poštěstí přespat na nádraží ve vlastní posteli?  K dispozici pro zájemce jsou tři apartmány pro minimálně čtyřčlennou rodinu. Každý apartmán disponuje kuchyňkou a hygienickým zařízením. „Ubytování v Jedlové je u Správy železnic pilotním projektem. Pokud se osvědčí, nabídneme ho i v jiných nádražních budovách, které se nachází v turisticky atraktivních oblastech a mají nevyužité prostory“, uvedl ředitel Oblastního ředitelství Správy železnic v Ústí nad Labem Martin Kašpar.

Nádraží jakoby na konci světa…

Mimochodem, k železničnímu nádraží nedojedete běžně autem, ale musíte se tam dopravit po kolejích. Případně dojít pěšky či dojet na kole. Konec konců i to dělá z tohoto místa jedno z nejromantičtějších a nekrásnějších nádraží v České republice. Z vlaku, který přijíždí do Jedlové, běžně vystupují houfy turistů. Okolí Jedlové je pro ně totiž výchozím bodem pro poznávání Lužických hor. V nádražní budově je i zavedená restaurace, která je vyhlášená svou chutnou kuchyní. Takže se zde můžete na cesty výtečně posilnit  anebo je zde zakončit báječným jídlem. A děti si zároveň mohou zadovádět na dětském hřišti. Nicméně na závěr budou spokojení všichni.

Svého času se na penzion s ubytováním proměnily i výpravní budovy v Nové Bystřici a v Hůrce.

Náhledové foto: Autor: Marie Čcheidzeová – Vlastní dílo, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=107277853

Zdroje: Jedlová (nádraží) – Wikipedie (wikipedia.org), Jedlová (Lužické hory) – Wikipedie (wikipedia.org)

favicon

V Čechách je krásně, tak proč někdy nevyrazit za hranice všedních dnů...?