Praha? Raději Olomouc, radí The New York Times.

The New York Times vydal prestižní článek, kde zmiňoval seznam evropských měst, která stojí za návštěvu a zároveň nejsou plná turistů. Pro návštěvníky z celého světa tak doporučuje i moravskou metropoli – Olomouc. Co The New York Times na tomto historickém a významném městě zaujalo? Na to se dnes podíváme!

Článek vyhledával alternativy

Deník The New York Times zmiňoval 6 alternativ pro turisty namísto přecpaných destinací. Nezabýval se tedy jen Olomoucí. Například těm, kteří chtějí navštívit Řecko, doporučuje spíše než známé Santorini ostrov Tinos. Amsterdam pak můžete nahradit Haagem nebo Barcelonu Valencií. Zabýval se také Chorvatskem – tradiční destinací českých turistů. Místo Dubrovníku však raději nabízí černohorský Kotor. V Itálii pak nemusíte navštěvovat Florencii, ale třeba město Lucca. Pro Českou republiku v tomto ohledu dle článku platí – raději Olomouc nežli Praha. Má také gotické a barokní památky, jde o památky v UNESCU a obě města mají dokonce i orloj. V Olomouci je však mnohem méně turistů či nižší ceny.

Co v Olomouci navštívit?

Když se článek rozepisoval o Olomouci detailněji, přišla řeč například i na věhlasnou restauraci Entrée, Gin & Tonic Bar nebo ubytování ve stylových hotelech. To vše v Olomouci stojí za to. Samozřejmě, že článek pojednával i o známých historických památkách. Hlavně vyzdvihoval baziliku na Svatém Kopečku, Sloup nejsvětější trojice nebo Orloj, který prošel v roce 1955 reálně socialistickou přeměnou. Pokud ještě nebudete mít Olomouce dost, můžete se podívat do Arcidiecézního muzea.

Olomouc bývá také v Lonely Planet

Paradoxem je, že tento článek, který znamená pro atraktivitu města hodně, přišel ve chvíli, kdy se například stále opravuje budova radnice a její věž nemá špici. Opravami prochází také kostel Svatého Mořice. Podle odborníků na cestovní ruch v oblasti to však i přesto přinese zájem hlavně anglicky mluvících turistů, čehož by chtělo město využít. Nejde však o jedinou takovou poctu pro Olomouc. OlomoucV posledních deseti letech se totiž opakovaně objevuje ve světové edici průvodců Lonely Planet. V roce 2012 získala sedmé místo v seznamu skrytých pokladů Evropy. V roce 2013 zas získala označení „mini Praha“.