Zabezpečte si svůj telefon na cestách – tyhle triky zloděje spolehlivě odradí

Když se pohybujeme mimo domov, je riziko ztráty našeho majetku samozřejmě mnohem větší než za běžných okolností. A nejhorší je situace u mobilních telefonů, které sice často nedáváme z ruky, ale přitom je o ně mezi zloději také největší zájem. A stačí si jen na chvíli uvolnit ruce, mobil odložit a na problémy je zaděláno.

Neporadíme vám, jak se proti krádeži chránit, na to jsou zaměřeny jiné články. Ovšem prozradíme výsledky testů zabezpečení systému Android pro rok 2021 a odhalila ohrožená mobilní zařízení od Organizace AV-Comparatives.

Zjistěte, zda je váš telefon v bezpečí, známe ty nejlepší aplikace

Android je nejčastěji používaným systém na mobilních zařízeních určených ke komunikaci vůbec. A právě proto testoval Institut Organizace AV-Comparatives se sídlem v Innsbrucku 10 oblíbených bezpečnostních aplikací. Zabýval se hned několika aspekty. V první řadě šlo o ochranu před malwarem a funkcí ochrany proti krádeži, ale nechyběla ani náročnosti na baterii. To aby byl test po všech stránkách kompletní.

A co se testovalo? Obvykle produkty třetích stran a to od společností Malwarebytes, Avast, Bitdefender, G Data, Kaspersky, AVG, Avira, Securion a Trend Micro, ale rovněž i bezpečnostní opatření, jež jsou do telefonu integrovaná společností Google přímo do platformy Android. A na čem se testovalo? Určitě potěšíme většinu příznivců, použita totiž byla  nejrozšířenější verze mobilního operačního systému společnosti Google, Android 10.

Foto: Pixabay

Více než 3 500 testů pro optimální výsledek

Seznam škodlivých aplikací je opravdu dlouhý, ale málokdo ho zná zpaměti. Často si tak do telefonu stáhneme něco, co opravdu nechcete. A právě proto vyzkoušela Organizace AV-Comparatives hned 3500 známých škodlivých aplikací a zjišťovala, co s nimi ty bezpečnostní udělají.

A první výsledky byly opravdu šokující. „I když se integrovaná ochrana společnosti Google před malwarem‚ Play Protect‘ zlepšuje, stále nabízí nejslabší možnou ochranu ze všech testovaných produktů. Důrazně doporučujeme používat aplikaci třetí strany!“ – Peter Stelzhammer, spoluzakladatel organizace AV-Comparatives.

Testovaly se i funkce ochrany proti krádeži

A co se stane, je-li telefon na cestách odcizen? V takovém případě přijdou ke slovu funkce ochrany proti krádeži. V takové chvíli lze například zjistit polohu telefonu, případně ho na dálku uzamknout ho nebo smazat soukromá data. A to jsou funkce, které se rozhodně mohou hodit.

Bezpečnostní programy v minulosti trpěly tím, že výrazným způsobem snižovaly výdrž baterie zařízení. Takže se i to Organizace AV-Comparatives odhodlala prověřit. S výsledky testu se můžete seznámit na stránkách www.av-comparatives.org

Náhledové foto: Pixabay

Zdroj: https://www.protext.cz/zprava.php?id=36853, https://www.idnes.cz/mobil/tech-trendy/rozstrel-bezpecnost-mobilnich-telefonu-petr-kadrmas-check-point.A191106_105443_mob_tech_vok

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.