Jak se změní vánoční tradice v letošním roce? Mikuláše z auta už jsme tu měli…

Česká příroda je nedílnou součástí našich vánočních tradic. A nejenom ona. Každý máme své zvyky, které bychom během Vánoc rádi zachovali, ne vždy to však bude možné.

O velkých rodinných setkáních asi příliš hovořit nemusíme. Ty zkrátka mezi příliš bezpečné aktivity nepatří – i za předpokladu, že využijeme nabídky antigenního testování zdarma. A co dál?

Když nemůže Mikuláš za dětmi, musí děti za Mikulášem…

Mikulášská tradice moderním způsobem se letos rozhodli představit v pražském Westfield Chodov. Tady se totiž koledovalo bezkontaktně – a to přímo přímo z auta. Na střeše centra tak bylo k vidění peklo a celá akce proběhla v režimu drive-in, tedy zcela bezkontaktně. Vše ozvláštnili herci, moderátoři a další známé tváře. K vidění tu byli třeba sourozenci Gondíkovi, Patrik Hezucký nebo Vladimír Kratina.

„Mikulášská drive-in show kreativně adaptuje naši tradiční předvánoční akci na míru aktuálním bezpečnostním nařízením,“ vysvětluje Petra Valentová, marketingová manažerka Westfield Chodov.

Zdroj náhledového obrázku: PROTEXT

„Obecně jsem spíše odpůrce mikulášského koledování, nechci děti vystavovat zbytečnému strachu. Dnes ale byly děti v autě s rodiči, takže byly stále v bezpečí a pokud se někdo skutečně bál, schoval se za zavřené okýnko,“ osvětluje čtenářům další z pozitiv koledování z bezpečí auta Adéla Gondíková.

Takže co bude následovatel dál? Budou nám třeba z auta koledovat tři králové? Protože ani na jejich tradiční obchůzky se nejspíš letos těšit nemůžeme.

Procházka s cukrovím pod možnou pokutou

A co další vánoční zvyky? Také se rádi kocháte krajinou, a přitom uzobáváte rodinné cukroví? Sešlo se vás více? Nebo jste si ke své smůlu vybrali stejný kus přírody, jako mnoho dalších lidí ve vašem okolí? Je otázkou, jak to budou policisté řešit, když bychom měli mít roušky povinně nasazené i při pouhém míjení a ohledně popíjení nápojů na ulicích se také strhla pěkná měla… Nezbývá tedy, než doufat, že nám přece jen nějaká ta „normálnost“ během letošních svátků ještě zbude.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.