Méně známá turistická lákadla rakouského Salzburgu

Pokud vás budeme chtít pozvat do Mozartova rodného domu, Salzburgského muzea nebo kláštera sv. Petra, nejspíš vás nijak neoslníme. Ale co takhle pozvánka do Salzburgské zoo Hellbrunn u Anifu, zámku Mirabell a jeho zahrad, pevnosti Hohensalzburg nebo na letiště Hangár 7?

Prozradíme vám, čím se v jednotlivých lokalitách pokochat, na co určitě nezapomenout a v neposlední řadě také, jak při návštěvě Salzburgu značně ušetřit!

Salzburgská zoo Hellbrunn u Anifu

Je poměrně malá, ovšem potěší vás svými velkými a dobře umístněními výběhy. Jsou skvěle přístupné z mnoha úhlů, takže v nich prakticky vždy najdete něco zajímavého. Nesmí vás však překvapit poměrně velké „pouze“ zalesněné prostory. Místní mají prostě velmi rádi procházky.

Zámek Mirabell a jeho zahrady

Tuhle památku je určitě nejlepší navštívit v létě, když všechno kolem kvete a voní. Ovšem zahrady jsou přístupné i v zimě, kdy vás potěší zajímavými sochami a opuštěnými zákoutími. A samotný zámek se může chlubit nádhernými interiéry.

Pevnost Hohensalzburg

Hledáte ten nejkrásnější výhled na město? Pak ho určitě najdete v pevnosti Hohensalzburg. Můžete sem vyjet lanovkou a objevovat rozsáhlý areál podle libosti. Máte-li rádi netradiční zážitky, může jít klidně o procházku na půl dne.

Letiště Hangár 7

Ne, nezveme vás na letištní plochu, ale do malého muzea, kde kromě spousty letadel najdete třeba i závodní speciál formule. Jde o nevšední podívanou pro malé i velké, kterou byste si určitě neměli nechat ujít.

Jak na vstupném a v MHD nezaplatit v Salcburgu ani korunu

Není to tak těžké. Stačí si pořídit Salzburg card, které je v sezóně k sehnání od 29 euro a mimo ni od 26 euro. Můžete si vybrat z 1-3 denní varianty a existuje i speciální karta pro děti. Zdarma se dostanete nejenom do všech výše zmíněných památek, ale také se povozíte v MHD a získáte vysoké slevy třeba do hotelů nebo wellness.

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.