Také si je představujete spíše jako úchvatnou přírodní památku, kde vás při pohledu do burácející masy vody nebude zhola nic rušit? Pak jste na obrovském omylu. Koneckonců – místo, které ročně navštíví okolo 13 000 000 turistů, si nějaké to vylepšení dozajista žádá.
Leží na americko-kanadské hranici na řece Niagaře. Ta zpočátku v poklidu vytéká z Erijského jezera, aby po nějakém čase zrychlila a vrhla se do hlubin přímo přes zářez v zemi ve tvaru podkovy. Nakonec skončí v Ontarijském jezeře. A to jsou Niagarské vodopády v plné kráse.
Nejenom kouzelná masa vody…
Nejvíce síly mají v létě, ovšem v zimě nebo v noci nabídnou docela jiné atrakce. Koneckonců, mašinerii turistického ruchu je třeba udržovat v pohybu neustále. Tak například v noci – pohled do tmavé vody nijak úchvatný zážitek nenabízí. A proto horní okraj vodopádů zdobí už řadu let umně navržené světelné instalace, které zbarvují vodu do všech barev duhy. Vše vypadá úchvatně zejména v zimě, kdy část vodopádů zamrzá (a jejich okolí se pokryje ledem).
Zdroj obrázku: Pixabay.com
A pokud by vám pohled do samotné vodní masy nestačil, můžete se ponořit i pod něj. Tedy alespoň částečně a to prostřednictvím vstupu do Jeskyně větrů, ležící na málo známém Kozím ostrově. Příliš se tu však nezdržíte, tlak návštěvníků je totiž velký a Jeskyně větrů zase malá. Bohužel.
Niagara jako zábavní park
Opravdu nepřeháníme, zdaleka tu nejde jen o vodopády. Je libo večeře v otáčivé restauraci, která vám ukáže ohled na vodu z mnoha úhlů? A co botanická či zoologická zahrada, golfová hřiště, velký nákupní komplex nebo třeba kasino? To všechno tady skutečně najdete. O přírodu tu jde totiž až na posledním místě, i když se vám reklamní prospekty snaží tvrdit opak.
Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com
Napsat komentář