Tohle všechno je potřeba zvážit při výběru půjčovny aut

Při cestách na dovolenou se mnohdy vyplatí půjčit si auto. Můžete tak procestovat více míst a nemusíte se stresovat hromadnou dopravou. Při výběru půjčovny je však dobré neskočit po první možnosti, ale pokud to situace umožňuje, tak porovnat více variant a z nich si vybrat tu nejlepší. S tím vám mohou pomoci následující rady.

Ujasněte si, jaký typ auta si chcete půjčit

Hned prvním krokem pro úspěšné půjčení vozidla je to, že si ujasníte, co vlastně hledáte. Pokud máte představu o tom, jakou značku a typ auta hledáte, můžete zúžit půjčovny. Při půjčení auta si můžete splnit sen o projížďce ve voze, které si normálně nekoupíte. Kromě získání praktického dopravního prostředku se tak může jednat i o velký zážitek. Jen za takové vozidlo pravděpodobně zaplatíte o poznání větší půjčovné.

Malá auta jsou pro manévrování ve městech lepší

Pro cestování po městech jsou nejlepší volbou malá auta. Snadno s nimi zaparkuje víceméně všude, kde budete potřebovat a případné manévrování v úzkých uličkách starších měst nebude žádný problém. Navíc cena za půjčení malého vozu bývá příznivá a většina půjčoven jich má i dostatečný počet.

Foto: Pixabay

Podívejte se na recenze dané autopůjčovny

Pro ověření, že jde o spolehlivou půjčovnu si vždy pro jistotu vyhledejte recenze na internetu. Dozvíte se, jestli je jednání a ceny férové a zda se neobjevují případné problémy například při vrácení vozidla.

Ověřte si, že je součástí půjčení také pojištění

Součástí půjčovného by mělo být i základní pojištění. U většiny půjčoven je samozřejmostí určitá spoluúčast v případě nehody či nejrůznější další poplatky. Z toho důvodu si vždy důkladně prostudujte ceník, ať víte, co máte případně očekávat. Pozor si dávejte také při podpisu jednotlivých dokumentů a raději se zeptejte, jestli je pojištění opravdu součástí.

Zdroj: https://www.luxurytravelmagazine.com/news-articles/what-you-should-consider-when-choosing-a-car-rental-service-

Náhledové foto: Pixabay