Kennedyho vesmírné středisko – brána ke hvězdám

Kennedyho vesmírné středisko – brána ke hvězdám

Spojené státy jsou na kulturní, přírodní i historické památky a turistické cíle nesmírně bohatou zemí. Vybere si z nich opravdu každý. Kennedyho vesmírné středisko však rozhodně patří mezi ty nejzajímavější a jen málokdo se dokáže při jeho návštěvě nudit. Koho by nelákala možnost navštívit místo, odkud v šedesátých letech startovali první američtí astronauté včetně posádek programu Apollo mířících k Měsíci!

Ve společnosti astronautů i aligátorů

Kennedyho vesmírné středisko (někdy též centrum, v angličtině Kennedy Space Center) se nachází v prostoru velkého komplexu základny amerického námořnictva. Každoročně k němu míří statisíce turistů, kteří se chtějí dozvědět něco nového o americkém vesmírném programu a okusit jedinečnou atmosféru místa, které je jeho pomyslným středobodem.

Ve venkovních expozicích jsou k vidění různé typy nosných raket, které vynášely do vesmíru jak lodě s posádkou, tak nejrůznější satelity. Nechybí samozřejmě ani obří Saturn V, jehož ohromná síla pomáhala astronautům vydávat se k Měsíci.

Součástí prohlídky je jízda vyhlídkovým autobusem k odpalovacím rampám (po cestě pravděpodobně uvidíte sem tam i nějakého aligátora, nelekejte se, jsou zde běžní) a muzeum, kde můžete obdivovat raketoplán Atlantis i nespočet dalších exponátů spjatých s dobýváním vesmíru. V souladu s moderními trendy je samozřejmě expozice maximálně interaktivní a návštěvníci tak mají možnost vyzkoušet si např. simulátor raketoplánu.

Zážitkem je i promítání tematických vzdělávacích filmů v kině IMAX, díky kterému se do vesmíru podíváte i vy.

02_KSC

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Přivstaňte si, zájem je obrovský

Expozice Kennedyho vesmírné střediska je otevřena celoročně, v čase od 9:00 do 18:00. Velmi brzy po otevření se tvoří velké fronty a pokuste se být proto u vchodu co nejdříve. Lístky je možné zakoupit i přes internet, což vám může také ušetřit dost času.

Ve své základní variantě stojí vstupenky 57 dolarů pro dospělé, 47 dolarů pro děti. Počítejte však s tím, že na řadu doplňkových aktivit je třeba zakoupit doplňkové vstupenky (např. zmíněnou vyhlídkovou jízdu k rampám).

V nabídce jsou i vícedenní zvýhodněné vstupenky apod. Pokud budete trávit čas na Floridě, navštívit Kennedy Space Center je téměř povinnost.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com