Surabaya není jen základnou k výletům do přírody – víme, které památky bývají často pomíjeny

Když se řekne Surabaya (nebo také česky Surabaja), jen málokdo si tento název dokáže zařadit k pobřeží Indonésie. A přitom druhé největší město tohoto státu leží na pobřeží ostrova Jáva, jen malý kousek od průplavu k ostrovu Madura.

Není metropolí, pouze hlavním městem provincie Východní Jáva, a možná proto ho turisté obvykle používají jen jako přestupní bod mezi výlety na Bali nebo k nedaleké sopce Bromo. Ovšem to je rozhodně škoda. Nabízí totiž nevšední mix stylů – od koloniálních prvků až po současnost, umocněný ještě skutečně pestrým národnostním složením.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Užijí si milovníci koloniální historie i nevšední architektury

Nejpočetnější skupinou obyvatel jsou Jávanci, hned za nimi následují Madurové a další národnostní menšiny. Většina z nich vyznává islám, přesto nejde o nijak nepřívětivé místo pro výlet. Navštívit doporučujeme třeba koloniální památku House of Sampoerna nebo nádherné náboženské stavby. Vévodí jim dvě mešity: Masjid Cheng Ho (potěší typickými čínskými prvky) a Masjid Al Akbar Surabaya (s vyhlídkou ve výšce 65 metrů nad zemí). A neměli byste vynechat ani nejstarší kostel ve městě, připomínající spíše ostrovní Anglii – Gereja Kelahiran Santa Maria Perawan.

Mnoho zábavy si užijete i na ulici. Místní tu například s oblibou tančí poměrně temperamentní tanec Reog a pro milovníky nočních toulek se pak otevírá speciální tržiště G-Walk.

Vzhůru za nejkrásnější sopkou Indonésie

A až vás pochůzky po Surabaje unaví, vydejte se na blízkou sopku Bromo (2 392 metrů). Počítejte s trochu větší náročností – zdolat je potřeba několik písečných polí i betonové schody. Ovšem výsledný pohled do kráteru rozhodně stojí za to. Jako tip na výlet po Indonésii vážně doporučujeme!

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.